Добро у дитячих серцях : недільна школа при нашому Свято-Духівському Храмі

головн

«Не забороняйте дітям приходити до Мене, бо таких є Царство Небесне» (Мф, 19:14)

У сьогоднішній час, коли в світі панує насилля, злоба, протистояння й суперництво між братами, так важливо зберегти мир і добро хоча б у маленькому світлому осередку… Одним із таких місць є недільна школа при Свято-Духівському храмі УПЦ КП у нашому місті. Її відвідують дітки різного віку, які присвячують свій вільний час пізнанню добра, яке сіють в їхні серця настоятель храму – протоієрей Василій Мазурик та вчителі – Васіна Алла Іванівна та Волосюк Галина Григоріївна.

Сам настоятель Церкви Святого Духа розповідає про недільну школу:
Насамперед я хочу сказати словами із Святого Письма: «Не забороняйте діткам приходити до Мене, бо таких є царство Боже», – так сказав одного разу Господь Бог наш Ісус Христос. Ми спостерігаємо за дітьми і час від часу дивуємося їхнім правильним рішенням, чи словам, чи навіть наставленням. Адже дитина – це своєрідний ангел во плоті. І те, що дитина приймає в недільній школі, відповідно, вона дуже швидко засвоює. А знання ці дуже прості. Це любити батька, любити свою державу, насамперед, любити Бога. На даний момент, коли в державі більш-менш панує воля, свобода волі, свобода віросповідування, є дуже багато церков, дуже багато недільних шкіл, де навчаються дітки, виховуються, вдосконалюються, вітають один одного, вчаться жити по-достойному, по-християнськи.

Копия IMG_7462
Чому ж навчаються діти в недільній школі? Ми відвідали їхнє заняття. Діти переказували житія святих, обговорювали тлумачення Заповідей Господніх, співали духовні пісне співи й молилися. Але що ж у їхньому житті означає відвідування недільної школи? Саме про це я й запитала маленьких учнів, і от що вони відповідали:
Тетянка: Я навчилася тут, і мені дуже подобається, співати, робити добро людям, а також любити Бога, вірити в Бога, молитися.
Петрик: Тут я навчився молитися за всіх, допомагати іншим, робити добрі справи. Я навчився поводитися з людьми так, як хотів би, щоб вони поводилися зі мною. Тут нам розказують, як треба поводитися, усіх поважати.
Андрійко: Мені сюди подобається ходити, спілкуватися з дітьми, бо тут ми навчилися робити добро, любити людей і прощати їм усе. А ще я навчився тут вірити і любити.
Марійка: Я тут дуже давно і мені подобається тут. Тут я співаю, тут навчаюся. Вчуся любити Бога, вчуся любити Україну. І, думаю, це дуже корисно, це дуже мені подобається.
Аліна: Мені подобається спілкуватися з дітьми, мені подобаються наші вчителі. Я навчилася тут любити Бога й усіх людей.
Аня: Мені тут подобається, бо тут я знайшла більше хороших друзів. Нас вчать молитися, вчать любити. Тут дуже цікаво: в кінці кожного року ми їздимо в різні святі місця. Особливо мені сподобалося в Почаєві, куди ми їздили минулого року.
Дмитрик: Я ходжу в недільну школу і мені тут подобається. Я пам’ятаю, як ми їздили в монастирі, там дуже добре.

Своїми учнями надзвичайно дорожать вчителі – Алла Іванівна та Галина Григоріївна. Як вони зізнаються, навчати цих дітей – це великий подарунок долі для них. Адже у ці благодатні чисті дитячі серця вони сіють слово, яке проростає добром у житті.

Копия IMG_7455
За цей час ми вже стали родиною, – говорить Алла Іванівна. – Хочеться, щоб кожна ця дитина пронесла через усе життя любов. І так ми будемо щасливі. Сьогодні, у такий нелегкий час бездуховності, дуже важливо, щоб наші діти і їхні батьки приходили до Бога і служили ближнім. Я разом із дітками іду цією тернистою дорогою, намагаючись усвідомити і донести добро в інші серця. Разом з ними я вчуся цінувати кожну мить цього життя, любити світ.

А для мене недільна школа, діти, батьки, наш духовний наставник отець Василь – це моє дихання, це моє життя, – каже Галина Григоріївна. – Я дуже вдячна Богові, що я прийшла до цього храму, що я з цими дітками: навчаю їх і вчуся також. Головне, що дає мені недільна школа – це любов.
Святий Іоанн Златоустий писав: «Вправляйся у співі – і відчуєш духовну радість, бо ті, що співають, сповняються Духом Святим». І ще я хочу сказати, – відзначає Галина Григоріївна як музичний керівник, – що у нас в недільній школі не ставиться задача вокальна, правильний спів, хоча ми й звертаємо увагу на це. Але більше ставиться задача, щоб діти співали і щоб через пісню у них був зв’язок із Господом Богом. Головне у нашій роботі те, як діти емоційно сприймають пісню.

Але, звісно, вчителі найбільше дякують за сприяння, любов і наставлення батькам. «Нагодувати і одягнути – це мало», – кажуть вони. А от батьки цих дітей по-справжньому дбають про те, щоб діти виросли порядними й добрими людьми, «з великої літери». Самі ж батьки говорять, наскільки важлива недільна школа для їхніх дітей: тут навчають їх любити і поважати інших, формують у них особистість.

Копия IMG_7456

Пишається Свято-Духівська школа й своїми результатами: випускниця Катерина, навчаючись у Харкові, співає в кліросному хорі, випускник Андрій – студент школи мистецтв у Португалії, вступаючи туди він співав піснеспів «Вірую, Господи, і визнаю», який вивчив у недільній школі, а Сніжана вступила до музичного училища, співаючи при вступі «Душе Святий», що також вивчила тут.
Нехай благословляє Господь тих, хто навчає і навчається Його заповідям і Слову, добру, любові й істині. А недільна школа при храмі Святого Духа Миколаївської єпархії Української православної церкви Київського патріархату з радістю відчиняє двері усім, хто бажає приєднатися до збагачення свого серця добром та всеобіймаючою любов’ю.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

1 коментар к записи “Добро у дитячих серцях : недільна школа при нашому Свято-Духівському Храмі”

  1. […] єпархії УПЦ КП протоієрея Василія Мазурика учні недільної школи та їх батьки від 5 до 8 червня 2015 року Божого перебували […]

Залишити коментар