Свято Миколая Чудотворця

19104336__large

19 грудня православні люди всього світу святкують день святого Миколая Чудотворця. Цей святий, як за свого земного життя, так і тепер – руками добрих людей – творить чудеса, в які вірить малеча і за які дякують Богові дорослі вірні.
Про святого Миколая існує багато давніх переказів та легенд. Миколай народився у грецькому місті Патара, провінція Лікія, що у Малій Азії, у християнській родини. Звідси і відповідне виховання Миколая. Його дядько був єпископом і дбав про духовну освіту свого племінника. Ще в молодому віці він висвячує Миколая на священика. Коли ж померли батьки Миколая, молодий душпастир вирішує скласти пожертву з усього успадкованого від них майна для потребуючих.

У той час один співвітчизник Миколая з невідомих причин втратив усі свої кошти. Жодних засобів до існування у родини не залишилося. А мав цей безталанний трьох доньок, яких і вирішив спонукати до заробітку власним тілом.
Коли священик Миколай дізнався про злий намір безнадійного батька, вирішив допомогти дівчатам, аби вони не пішли знеславленою дорогою. Тож тричі він крадькома підкидав до дверей їхньої хати мішечки із золотом, використавши які, дівчата успішно і чесно влаштували своє життя. Коли Миколай втретє підкидав мішечок, батько дівчат упізнав свого добродія.
Звідси, очевидно і традиція таємних подарунків, на знак вшанування благородного вчинку святого Миколая, особливо тим, хто найдужче потребує допомоги.
Згідно численних оповідань і переказів, життя святого Миколая було посвячене спасінню віруючих та глибокій самопожертві в ім’я любові до ближніх. За свого покровителя Миколая мають мореплавці (часто це пов’язують з ймовірною приналежністю його батьків до рибальської професії).
Окрім цього, мають місце твердження, що Миколай, уже будучи єпископом, брав участь у Першому Вселенському (Нікейському) Соборі 325 року, на якому було укладено та затверджено «Символ віри».
Існує цілий перелік чудес, які за своє життя вчинив святий Миколай. Є свідчення, що він навіть воскрешав померлих. На сьогодні чудотворець є одним з найбільш шанованих святих у християн Східного та Західного обрядів.

Сьогодні і в нашій парафії шанували пам”ять святого Миколая. Було звершено божеочственну літургію, після якої діти недільної школи привітали всіх присутніх у храмі, а кожен маленький учасник спільної молитви отримав маленький солодкий подарунок.
Дорогі брати й сестри! Щиро вітаємо Вас із цим святом! Нехай святитель Миколай ніколи не віднімає свого молитовного заступництва за Вас у всякій потребі. Усіх благ Вам та твердості віри!
Святителю отче Миколаю, моли Бога за нас!

Завантажити фото:
IMG_3724

IMG_3725

IMG_3694

IMG_3696

IMG_3702

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар