Як правильно молитися?

молитва

Святі Отці Церкви в один голос говорять, що молитва — це найважча справа на землі. Повноцінна і досконала молитва є дарунком Божим за наполегливу роботу над собою та кропітку працю по вивченню догматів віри й молитовного досвіду святих. Тому в цій справі, як і в багатьох інших, ніхто не стає досконалим одразу. Лише сектанти вважають, що з Богом спілкуватися дуже просто, ніби й не існує в нашій душі гріховних перешкод задля цього.

ПОГОВОРИМО ПРО НАЙВАЖЛИВІШЕ
Зрозуміло, що молитва має бути щирою, адже Бога обманути неможливо (хіба що себе). Господь суворо карає за всяке лицедійство, попускаючи злим духам свободу дій по відношенню до насмішника над молитвою.
Не слід нічого фантазувати чи уявляти, інакше біси можуть зашкодити душі, навіваючи фальшиві й звабні образи. Свій розум треба зібрати воєдино, тримаючи увагу на словах молитви. Кожне слово має бути почутим з увагою. Тим, хто не практикував молитву, ця вимога може здатися елементарною. Але насправді диявол повсякчас намагається розсіяти увагу молитвеника, відволікти його думку, переключити її на щось земне, побутове, суєтне. Щоправда, початківців Господь щедро підтримує Своєю благодаттю, оберігаючи малодосвідчених від серйозних випробувань.
Найкраще молитися перед іконами — святими образáми. Вони допомагають сфокусувати думку, правильно зосередитись.
Якщо немає ікон (бажано купити), поверніться обличчям на схід (місце розташування раю) або в сторону найближчого до вас храму (вівтар завжди знаходиться на сході).
Якими словами молитися? Сектанти постійно дорікають православним за те, що вони моляться по молитвословам — то й не дивно, всі вони вважають себе святими. А православні розуміють, що не все так просто. Душа людини подібна до музичного інструмента — її теж потрібно налаштувати. Камертоном для нас є душі святих, їхні відрухи — почуття, переживання, думки. Таким чином душа молитвеника-початківця поступово налаштовується на хвилю чистої і бездоганної молитви святих, навчаючись молитовній досконалості. Адже молитва святого — це вершина молитовного мистецтва. А своїми словами православні теж моляться, тільки намагаються «співати» своєю душею в унісон зі святими. Адже, щоб навчитися добре грати на музичному інструменті потрібно вчитися. Тільки нерозумна людина може думати, що взявши до рук скрипку, відразу зіграє Паганіні. Так і з душею.
Молитовне правило слід підбирати по силах, щоб потім не відступитися від нього. Запорука успіху — постійність і регулярність. Поступово кожен християнин зможе дорости до повного правила, яке розміщене у молитвослові. Найкраще порадитись про це з духівником.

Світлана Коппел-Ковтун

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар